Září 2013

Hellsing

29. září 2013 v 19:34 | Hanalac |  "Recenze"

Hellsing

(Mé, zatím nejoblíbenější anime.)

Zabíjení upírů… to je to oč tu běží a na to se hodí jedině jiný upír. Celé anime je o lidmi ochočeném a velmi silném upírovi jménem Alucard, který pracuje pro organizaci Hellsing, která má za úkol ve jménu Páně a britské královny zabíjet upíry. Myslím, že jste poznali, že děj se odehrává v Anglii, konkrétně v Londýně.
Anime má 13 dílů, které nejdou podle původního příběhu, ale je to také velmi zajímavé a napínavé. Pak zde máme OVA… ano, to už jde podle původního příběhu. Má 9 dílů, do kterých se vlezl úžasný příběh, který není pro malé děti, jelikož je to horror, akce a drama v jednom tak si tipuji nějakých 15+.
Organizace Hellsing:
Má za úkol ničit upíry, ale někdy je upír až moc silný, tak nasadí silnější kalibr Alucarda nebo Victorii, ale o té až později. Hellsing vede Alucardův mistr (pán) sir Integra Faibrook Wingates Hellsing (ano je to žena). Mnozí z organizace Hellsing ani neví, že mají pod základnou odpočívárnu Alucarda a Victorie.

Postavy:
Těch je oproti postavám v 13 dílech v OVA sérii mnohem víc. Pro mne jsou nejdůležitější tyto postavy:
Alucard, Victorie, Integra, Major, Alexander Anderson

Něco o soubojích
Mno, boje jsou v OVA i v (budeme tomu říkat: seriál) seriálu nejpodstatnější část a velmi dobře zpracovaná část. Každý umí něco jiného a to vše ozvláštňuje, většina postav jsou nesmrtelné tak do sebe nechají bušit hodně dlouho, až začne stříkat krev, hlavně v tohle je Alucard mistr-nechá se rozstřílet na kašičku a pak se spojí a nakope zadek tomu, co mu to udělal, ale nakonec z toho většinou vyjdou živý.

Animace, hudba:
Animace a hudba je v seriálu mnohem horší než v OVA. Hellsing má specifický styl kresby, který jsem si zamilovala hned na začátku.
Mno, hudba by mohla být mnohem lepší i v OVA, ale na to si zvyknete. Já jsem si k mému překvapení oblíbila mening seriálu: http://www.youtube.com/watch?v=s9MjaOJSKk8

SPOILERS
Děj: Alucard zachrání mladou policistku Victorii Seras, které prostřelil plíci, aby mohl zabít jiného upíra. Viktorie se pod velením Alucarda seznamuje, co to znamená být upírem.(přeskočíme nudu)Jednou zaútočí na základnu Hellsingu dva upíři, kteří způsobí velké škody. Tady se příběh seriálu a OVA série rozchází. Já budu pokračovat v OVA. Bude odhalena tajná nacistická organizace Millenium, která chce v čele se šíleným Majorem rozpoutat válku za použití upírů. Později se do toho zamíchá Vatikánská organizace Iskariot, Která nesnáší Hellsing, protože mají v řadách dva upíry. Zde se objeví Alucardův protivník kněz Alexandr Anderson, se kterým se vždy poperou. Nakonec je výsledek takový, že propukne mezi Hellsingem, Milleniem, Iskariotem a Alucardem krvavá a ničivá válka. Odhalí se plná Alucardova moc a jeho minulost, že jeho jméno je jenom pozpátku čtené pravé jméno.

Mno, snad jste to pochopili a rozhodli jste se, jestli se na to podívat nebo ne. :)

Infooooooo

29. září 2013 v 18:18 | Hanalac |  "Recenze"
Ahojky, Allons-y!!! Zde budu dávat mé "recenze". Proč úvozovky?? Protože to nebudou recenze, ale spíše mé tzv. okecávky k filmům, seriálům, anime, knihám, (hm… k čemu jěstě??) hudbě, …. Mno, prostě spoustě kravin. :)

Zdroje…
budou jednoduše směska z mé hlavy a nějakých stránek pokud si nebudu jistá. :)

Alucard (Hellsing)

29. září 2013 v 17:56 | Hanalac |  Moje tvorba a její hodnocení od Vás
Taak, tohle je má velmi oblíbená postava z anime Hellsing. Spíše je to hlavní postava Alucard.