Ježek Sonic

20. října 2012 v 22:59 | Hanalac |  Hry
Ahojky teď vám chci představit moji nejoblíbenější herní postavičku. Tou se ježek Sonic (Sonic the Hedgehog). Je to modrý ježek, který dokáže běžet nadzvukovou rychlostí. Může se proměnit na Super Sonic za pomoci Smaragdů Chaosu (Chaos Emerald). Ve hrách i ve filmech a pohádkách Sonic sbírá zlaté prstýnky (Rings), které ve hře jsou něco jako podživoty. Pokud je ve hře Sonic zraněn ztratí všechny prstýnky a pokud je zraněn bez prstýnků tak zemře a vezme se mu jeden život. V pohádkách Sonica prstýnky většinou na jedno použití ochrání nebo mu zvýší sílu.
Teď zase něco o hře.
Sonic the Hedgehog
Je série her pro herní konzole značky SEGA, objevující se také na PC. Poprvé se objevuje ve stejnojmenné hře Sonic the Hedgehog roku 1991. První hry byly klasické plošinovky. Protože se vývojáři společnosti Sega chtěli maximálně vyhnout podobnosti her typu Super Mario Bros., Sonic jako zbraň proti nepřátelům nepoužíval žádné kuličky, střelbu apod. ale vlastní bodliny, když se stočil do rotujícího klubíčka.

Ostatní postavy
(Z wikipedie)

Miles "Tails" Prower

Miles, spíše znám jako Tails je žlutá lištička, která Sonicovi od 2. dílu pomáhá v boji proti nepřátelům. Přezdívku má podle netradičním 2 ocasům, které umí roztočit jako vrtuli a vzlétnout. Oproti Sonicovi nedokáže vyvinout takovou rychlost, je menší, ale vyskočí výše (nejzřetelnější v Sonic the Hedgehog 3).

Knuckles the Echidna

Knuckles je ježura australská, Sonicův rival i spolubojovník v jednom. Jeho rasta copy vypadají podobně jako Sonicovi bodliny, ale neslouží k útoku. Mezi jeho vlastnosti patří silné údery pěstmi a plachtění vzduchem. je hledač pokladů a jeho životní poslání je chránit ovládací chaosový smaragd.

Dr. Eggman

Dr. Eggman je úhlavním nepřítelem Sonica. Je velmi obézní a jeho hlavní dominantou jsou smrtící stroje, které ovládá a snaží se s nimi zničit Sonica a ostatní. Od první hry Sonic the Hedgehog přeměňoval hodná zvířátka na roboty, které Sonic musel osvobodit. Na konci každé úrovně vyrazil proti Sonicovi s levitujícím strojem osazeným různými zbraněmi.

Dr.Robotnik

Dr. Robotnik je dědeček Dr. Eggmana. Sloužil na vesmírné arše na měsíci.
Metal Sonic
Kovový Sonic je robot, kterého sestrojil Dr. Robotnik za účelem zničení Sonica jeho vlastními zbraněmi. Poprvé se objevuje už v Sonic 2 na vzducholodi Dr. Robotnika. Oproti ostatním jeho robotům v něm není uvězněno žádné zvířátko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áňa Áňa | Web | 20. října 2012 v 23:01 | Reagovat

:)

2 Ta nejhloupější, 14 let Ta nejhloupější, 14 let | Web | 20. října 2012 v 23:03 | Reagovat

:D + už jen 5 kliků :D

3 Hanalac,Hananass Hanalac,Hananass | 18. prosince 2012 v 17:10 | Reagovat

Ehmm, pokud nechápete jen postavi jsou z wikipedie. Jelikož byste nepochopili můj popis.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama